Nagrobki pojedyncze i podwójne z granitu

Nagrobki pojedyncze i podwójne z granitu

Historia wykonywania nagrobków z granitu sięga Starożytności. Egipcjanie budowali z granitu grobowce, podkreślając w ten sposób potęgę faraonów, a Grecy wznosili z granitu pomniki – dla upamiętnienia swoich bohaterów. 

Popularność granitu, jako naturalnego kamienia, z którego tworzy się nagrobki znacząco wzrosła w XIX wieku, za sprawą rewolucji przemysłowej. Tym samym ugruntowała wysoką pozycję granitu wśród wszystkich kamieni, z których nagrobki są wykonywane.

Dlaczego granit?

Granit, jako kamień naturalny, nie bez powodu wykorzystywany jest w kamieniarstwie cmentarnym od tak dawna. To kamień wyjątkowo piękny, trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. 

Granit jest odporny na działanie czynników atmosferycznych – deszcz, śnieg, promieniowanie UV, a także niskie i wysokie temperatury i zabrudzenia, które powstają w wyniku gromadzących się na płycie liści czy rozlanego wosku. Z granitu tworzy się z wszystkie rodzaje nagrobków – od pojedynczych, przez urnowe, aż po okazałe, monumentalne grobowce. 

Znak szacunku wobec zmarłych

Nagrobek stanowi fizyczną reprezentację osoby zmarłej, jej życia i wpływu, jaki wywarła na bliskich i społeczność. Nagrobki pojedyncze dedykowane są dla jednej osoby. Natomiast nagrobki podwójne stworzone są z myślą o parze lub dwóch osobach, spoczywających obok siebie. 

Wybór odpowiedniego nagrobka zależy od preferencji, budżetu oraz wymagań naszego Klienta, którego z chęcią wspieramy. Z chęcią wyjaśniamy również, dlaczego to właśnie nagrobki stworzone z granitu są najbardziej popularne, trwałe i ponadczasowe. 

Można z nami zrealizować nie tylko nagrobki z granitu, ale także nagrobki wykonane na przykład z marmuru.

Nasi Klienci, poszukujący idealnego upamiętnienia swoich zmarłych bliskich, mają możliwość wyboru gotowego wzoru nagrobka, spośród wzorów dostępnych w naszym katalogu: KATALOG NAGROBKÓW, bądź mogą okazać nam zdjęcia, szkice czy rysunki, czy w dowolny sposób przedstawić nam swoje oczekiwania. Zawsze je uwzględniamy. Ponadto przygotowujemy projekty 3D. 

Warto obejrzeć nasze realizacje. GALERIA NAGROBKÓW dostępna jest online na naszej stronie www. Przedstawiamy w niej nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne, grobowce, nagrobki urnowe oraz dziecięce.

Działamy na terenie całego Trójmiasta – Gdańska, Gdyni i Sopotu, miejscowości znajdujących się w jego pobliżu – Pruszcza Gdańskiego czy Tczewa, a także na terenie Kaszub, na przykład Żukowa.

Chętnie doradzamy i gwarantujemy perfekcyjną obsługę. Nasza lokalizacja to Gdańsk, ul. Łostowicka 28.

Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

Dział Nagrobków: 503 021 397, biuro@granitygdansk.pl

Powiązane wpisy