Parapety kamienne

Jednym z elementów dekoracyjnych domu są parapety wewnętrzne. Stanowią one wykończenie okna i bardzo często są ważnym dodatkiem, który podkreśla charakter i styl pomieszczenia.

Bardzo ważnym elementem, gdy wybieramy parapet wewnętrzny zarówno jak i zewnętrzny jest sposób jego konserwacji, aby posłużył nam przez długi czas i nie stracił swoich walorów estetycznych.

Niestety jednak zdarza się, że przez swoją nieuwagę zniszczymy parapet, wylewając na niego wino lub kładąc kubek z kawą, albo używając nieodpowiednich środków do czyszczenia. Jeżeli chodzi o zabrudzenia szkody można w miarę łatwo naprawić, ale gdy zniszczymy parapet wewnętrzny za pomocą środków chemicznych, rysując jego powierzchnię lub przebarwiając, zmiany mogą okazać się nieodwracalne dlatego szlachetne, ponadczasowe, bogate w barwy i użylenia, raz najtrwalsze które nadają piękno są parapety z kamieni naturalnych, które zostały stworzone przez samą naturę.

W naszej firmie

W Granity Gdańsk ogromną wagę przywiązujemy do jakości oferowanych materiałów – realizując parapety na wymiar wykorzystujemy wyłącznie najlepszej jakości kamienie naturalne wydobywane z kamieniołomów z całego świata oraz konglomeraty dostarczane przez renomowanych europejskich wytwórców.

parapet123-1256x878

Parapety Wewnętrzne

Parapety wewnętrzne kamienne mogą być realizowane z różnego rodzaju surowców. W ich roli świetnie sprawdza się trwały i solidny granit, elegancki kwarcyt naturalny, klasyczny marmur. Zrealizowane z tych materiałów parapety wewnętrzne na wymiar świetnie sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń oferując praktycznie nieograniczone możliwości w kolorystyce oraz użyleniu. Poszukując trwałego i solidnego materiału szczególnie warto zdecydować się na uniwersalne parapety wewnętrzne granitowe, które są odporne na zaplamienie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

parapet12a-1256x878

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne pełnią dwojaką funkcję – ich zadaniem jest zarówno ochrona fasady budynku przed powstawaniem nieestetycznych zacieków oraz zawilgoceniem ścian, jak i atrakcyjne wykończenie jego elewacji oraz zwieńczenie dekoracji okien.
Z uwagi na taką funkcjonalność, parapety zewnętrzne powinny charakteryzować się wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz być odpowiednio dopasowane do stylu i estetyki całego budynku. Bardzo istotną kwestią jest więc wybór odpowiedniego materiału, z którego wykonane zostaną parapety na wymiar.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS:
biuro@granitygdansk.pl
+48 501 151 513

Napisz do nas: