Schody kamienne

Wykończenie schodów w domu powinno być dopasowane do charakteru wnętrza – zarówno schody wewnętrzne jak i schody zewnętrzne. Odpowiedni materiał wykończeniowy można podkreślić klimat domu lub sprawić, że schody będą jego główną ozdobą.

Oferujemy schody granitowe oraz marmurowe, jednakże schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne obłożone kamieniem tuż po ułożeniu warto zaimpregnować. Zabezpieczy je to przed zaplamieniem. W zależności od rodzaju kamienia zabieg należy powtarzać co rok lub kilka lat. Do impregnacji nie powinno się stosować środków uniwersalnych – mogą przebarwić kamień.

Schody Wewnętrzne

Schody wewnętrzne to funkcjonalny element, którego podstawowym zadaniem jest łączenie ze sobą strefy publicznej domu z prywatną oraz kształtowanie charakteru jego wnętrza. Idealne schody powinny być bezpieczne, funkcjonalne oraz dopasowane do stylu wnętrza i gustu domowników.

Schody wewnętrzne można zrealizować z różnych materiałów, w tym także z ponadczasowego kamienia, po który w ostatnich latach sięga coraz więcej osób poszukujących solidnego i atrakcyjnego wizualnie materiału do stworzenia schodów wewnętrznych. Przede wszystkim taki wybór będzie służył na lata!

Kamień jest jednym z najbardziej klasycznych materiałów budowlanych. Schody wewnętrzne kamienne oferują wszystko, z czego słynie ich budulec – są wytrzymałe, atrakcyjne wizualnie oraz bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Ich zaletą jest także uniwersalność pozwalająca na stworzenie kamiennych schodów w dowolnym stylu, na podstawie praktycznie każdego, nawet najbardziej wyszukanego projektu.

Schody wewnętrzne z kamienia mogą zostać zrealizowane zarówno w klasycznym stylu pałacowym, jak i jako nowoczesne schody podwieszane, w których kamienne stopnie są solidnie ze sobą zespolone stalową konstrukcją. Jeśli dodamy do tego łatwość w utrzymaniu w czystości, jaką również oferują schody wewnętrzne kamienne, otrzymamy rozwiązanie praktycznie pozbawione wad, które doceni każda osoba zwracająca uwagę nie tylko na samą estetykę, ale także komfort i wygodę użytkowania. Wybierając granitowe schody wewnętrzne lub ich odpowiedniki z innych materiałów, zyskujemy także wyrazisty styl oraz możliwość efektownego podkreślenia wystroju wnętrza.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS:
biuro@granitygdansk.pl
+48 501 151 513

Schody Zewnętrzne

Schody zewnętrzne stanowią istotny element wykończenia elewacji budynku. Najtrwalsze i najsolidniejsze schody zewnętrzne powstają z kamienia, który jest uniwersalnym materiałem o wysokiej odporności. Schody zewnętrzne kamienne to doskonały wybór, jeśli szukamy atrakcyjnego wizualnie i solidnego budulca. W Granity Gdańsk realizujemy schody zewnętrzne z kamienia z najlepszych surowców wydobywanych w kamieniołomach z całego świata. Szeroki wybór kolorów, wzorów oraz wykończenia gwarantuje idealne dopasowanie kamienia do gustu każdego klienta oraz stylistyki budynku.

Schody zewnętrzne kamienne to doskonały wybór dla osób, które poszukują klasycznych, trwałych i sprawdzonych materiałów wykończeniowych na długie lata bezproblemowego użytkowania. Schody wejściowe z kamienia, aby prawidłowo spełniły swoją rolę oraz były w pełni bezpieczne w codziennym użytkowaniu, powinny jednak zostać poddane odpowiedniej obróbce. Jej zadaniem jest nadanie materiałowi antypoślizgowych właściwości, co zagwarantuje bezpieczne korzystanie ze schodów zewnętrznych w każdą pogodę.

W Granity Gdańsk w celu uzyskania właściwości antypoślizgowych, schody zewnętrzne z kamienia poddajemy odpowiedniej obróbce, która nadaje ich powierzchni charakterystycznej faktury podnosząc tym samym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Schody granitowe mogą zostać wykończone na różne sposoby: płomieniowane, szczotkowane lub polerowane.

Napisz do nas: