Kominek – kamienne obudowy

Ogień z kominka to najbardziej dekoracyjna ozdoba wnętrza. Niewątpliwie godną i naturalną oprawę nada mu kamień naturalny.

Materiał ten podpowiada tradycja – kamienie okalające palenisko zabezpieczały przed rozprzestrzenianiem się ognia. Wypróbowany przez pokolenia, jest ceniony przede wszystkim za swoją trwałość – odpowiednio wykonana i prawidłowo konserwowana obudowa z kamienia jest w zasadzie niezniszczalna.

W obudowie kominków kamień wykorzystywany jest głównie ze względów praktycznych – to materiał niepalny, nie rozprzestrzenia ognia. Pod jego wpływem nie zmienia swoich właściwości i koloru. Dzięki dużej twardości i małej sprężystości jest odporny na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Kamień pięknie się starzeje – nabiera nowych walorów estetycznych. Niepowtarzalność naturalnego rysunku żył na powierzchni kamienia pozwala na uzyskanie oryginalnego kominka, każda wykonana z tego materiału obudowa jest unikatem – jedynym egzemplarzem na świecie.

Parapety Wewnętrzne

Parapety wewnętrzne kamienne mogą być realizowane z różnego rodzaju surowców. W ich roli świetnie sprawdza się trwały i solidny granit, elegancki kwarcyt naturalny, klasyczny marmur. Zrealizowane z tych materiałów parapety wewnętrzne na wymiar świetnie sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń oferując praktycznie nieograniczone możliwości w kolorystyce oraz użyleniu. Poszukując trwałego i solidnego materiału szczególnie warto zdecydować się na uniwersalne parapety wewnętrzne granitowe, które są odporne na zaplamienie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Szeroki wybór wariantów kamiennej zabudowy kominków

Kominek można wykończyć na wiele sposobów. Można w tym celu użyć praktycznie wszystkich rodzajów kamienia. Popularność tego typu obudów wynika z faktu, że kamień jest materiałem niepalnym, odpornym na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia, a odpowiednie wykonanie oraz dbałość o konserwację takiej obudowy sprawią, że będzie ona w zasadzie niezniszczalna. Do zabudowy kominków wykorzystuje się kamienie zarówno miękkie, jak marmur, trawertyn czy piaskowiec, jak również granit.

kominek2-1256x878
kominek1-1256x878

Gwarantujemy jakość

Bez względu na rodzaj kamienia, wszystkie nasze realizacje cechują się solidnością oraz niebywałą estetyką. Wybierając nasze usługi, możecie Państwo być pewni, że Wasz kominek będzie synonimem elegancji i stylu. Do tej pory wykonaliśmy wiele obudów kamiennych, które uatrakcyjniły wnętrza domów, biur i innych obiektów znajdujących się nie tylko na terenie Trójmiasta, ale także w całej Polsce.

 
 

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ – NAPISZ LUB ZADZWOŃ
budowlanka@granitygdansk.pl
+48 501-555-980

Napisz do nas: