Posadzki kamienne

Kamień charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, trwałością. Podłogi kamienne ponadto ładnie się „starzeją” – z upływem czasu kamień szlachetnieje, jego struktura staje się bardziej wyrazista. Odpowiednio impregnowany przetrwa wiele pokoleń.

Do urządzania domów jednorodzinnych czy mieszkań poleca się głównie marmur, z uwagi na jego walory estetyczne. To kamień posiadający bardzo ciekawą i atrakcyjną gamę kolorystyczną. Jednak wymaga on bardzo starannej i systematycznej impregnacji, gdyż jego powierzchnia matowieje i łatwo ją uszkodzić. Dlatego nie polecany jest jako podłoga do przedpokoju czy innych bardziej uczęszczanych pomieszczeń.

Zdecydowanie twardszym rodzajem kamienia jest granit. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na środki chemiczne, dlatego bardzo łatwo utrzymać go w czystości bez szkody dla powierzchni. Nie wymaga impregnacji, nie rysuje się i nie plami. Można go stosować nawet w pomieszczeniach mokrych, takich jak kuchnie czy łazienki.

Podłogi kamienne stosuje się zazwyczaj w salonie, kuchni lub korytarzu. Z uwagi na możliwość zainstalowania pod nimi ogrzewania podłogowego to polecane rozwiązanie również do łazienek.

Kamień na posadzkę

Podłoga z granitu będzie najbardziej odporna na ścieranie, zarysowania i inne uszkodzenia. Jako producent posadzek z kamienia, posiadamy profesjonalne ekipy oraz niezbędny sprzęt monterski. Kamień naturalny doskonale przewodzi ciepło, dzięki czemu świetnie sprawdza się do ogrzewania podłogowego. Dużym atutem posadzki kamiennej jest to, że po zamontowaniu płyt odpowiedniej grubości, możemy wielokrotnie odnawiać ich powierzchnię poprzez szlifowanie. Łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy co jakiś czas zaimpregnować kamień, by zabezpieczyć ją między innymi przed plamami i przebarwieniami.

 

Kamienna posadzka to zarazem trwałe, praktyczne i gustowne rozwiązanie. Kamień o stonowanej strukturze zaakcentuje elegancję Twojego wnętrza, ten o wyrazistym rysunku pozwoli eksperymentować. Połączenie dwóch powyższych natomiast, nie zdominuje wnętrza a podkreśli jego indywidualny charakter.

Ze względu na swoje właściwości, najczęściej na posadzkę we wnętrzach znajdą zastosowanie granit, marmur i kwarcyt naturalny. Są one odporne na działanie czasu i łatwe w utrzymaniu czystości.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS:
biuro@granitygdansk.pl
+48 501 151 513

Spytaj o cenę posadzki

Jeśli są Państwo zainteresowani zastosowaniem kamiennych posadzek w swoim domu lub przedsiębiorstwie prosimy o kontakt w celu uzyskania dokładnej wyceny.

Koszt realizacji zależy bowiem od rodzaju kamienia, jego grubości, wybranego koloru oraz sposobu obróbki (otwory, krawędzie, powierzchnia), kosztów transportu.

 

Napisz do nas: