Lady kamienne

Lada w sklepie, restauracji czy hotelu to centralne miejsce gdzie mamy bezpośredni kontakt z klientem. To od niej zależy na ile nasze wnętrze zostanie docenione przez klienta. Powinna być funkcjonalna, dopasowana do wielkości pomieszczenia, współgrająca z kolorystyką pomieszczenia. Lada powinna świetnie wyglądać, niech klienci mówią o Twoim wnętrzu w superlatywach.

 

Jaki powinien być blat kuchenny?

Odpowiedni blat roboczy powinien być wytrzymały, funkcjonalny, a także dobrze się prezentować i komponować z resztą mebli. Szafki i szuflady mogą zdominować Twoją wymarzoną kuchnie wizualnie, ale to blaty będą zbierać ciosy codziennej aktywności. Blaty kuchenne produkowane są z wielu materiałów. Najbardziej popularne to blaty z kamienia naturalnego, które są najbardziej wytrwałe na codzienność ich użytkowania nieważne, czy mowa tu o gotowaniu, pieczeniu ciast, przyrządzaniu posiłków w ciągu dnia, czy odrabianiu lekcji, to blat będzie miejscem, na którym będą odbywały się te wszystkie czynności.

Lady z granitu to zdecydowanie numer 1 w kategorii trwałości lad. Nie sposób ich zaplamić, zarysować, można bez obaw stawiać na niej gorące garnki, rozbijać tłuczkiem mięso na kotlety – jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ten kamień ma tak małe pory, że nie trzeba go nawet impregnować.

Lady z kamienia. Myliłby się ten, kto przypuszczałby, że równie odporne jak lada z granitu będą lady wykonane z innych kamieni. Przykładowo marmur również wykorzystywany do produkcji blatów dość łatwo zaplamić, dlatego wymaga impregnowania, ale nawet po nim może się odbarwić, choćby pod wpływem soku z cytryny.

Lady z konglomeratu (nazywanego też kamieniem syntetycznym) mają mniejszą trwałość od granitowych, szklanych i kompozytowych. Robi się je ze zmielonego marmuru lub granitu sklejonego żywicą poliestrową. Są wprawdzie odporne na wilgoć, wysoką temperaturę i środki chemiczne, ale dość łatwo je zarysować i uszkodzić mechanicznie.

Uwaga – konglomeraty marmurowe dość szybko się ścierają, co jest szczególnie widoczne na błyszczących ladach!

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS:
biuro@granitygdansk.pl
+48 501 151 513

Napisz do nas: