Blaty z kamienia: granitowe czy marmurowe?

Blaty z kamienia: granitowe czy marmurowe?

Blaty z naturalnego kamienia prezentują się elegancko i efektownie, a szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować kamienne blaty do różnych stylów – od delikatnych, pastelowych po bardziej intensywne i kontrastowe.

Nie bez powodu najpopularniejsze są blaty z granitu, blaty marmurowe oraz blaty z konglomeratu. Jeśli chodzi o kamień naturalny, to najczęściej wybiera się pomiędzy blatem marmurowym, a blatem z granitu. Dlatego warto poznać zalety jednego i drugiego kamienia, żeby podjąć własną, indywidualną decyzję.

Marmur

Estetyka – marmur jest ceniony za swoją naturalną urodę i unikalne wzory, a także ekskluzywny wygląd.

Trwałość – marmur jest kamieniem, który jest bardziej miękki od granitu, co oznacza, że jest bardziej podatny na rysy, plamy i erozję chemiczną. Istnieją jednak sposoby na zwiększenie jego trwałości.

Pielęgnacja – marmur wymaga regularnego zabezpieczania i unikania agresywnych detergentów i kwasów, które mogą uszkadzać jego powierzchnię.

Przeznaczenie – marmur jest idealny na blaty dla osób, które są gotowe zainwestować nieco czasu w jego regularną pielęgnację.

Granit

Estetyka – granit oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów, ale zdarza się, że jest bardziej jednolity od marmuru. 

Trwałość – granit jest jednym z najtrwalszych materiałów stosowanych do wykonywania blatów. Jest odporny na plamy, zadrapania, ciepło i wilgoć. Granit to doskonały wybór do intensywnie użytkowanych przestrzeni.

Pielęgnacja – granit jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji. Wystarczające jest jego regularne czyszczenie wodą i łagodnym detergentem.

Przeznaczenie – granit jest odporny na plamy, ciepło i zadrapania. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka trwałość.

Wybór między marmurem, a granitem zależy przede wszystkim od preferencji osoby decydującej się na kamienny blat. Jeśli masz wątpliwości, który kamień wybrać, chętnie doradzimy. Nasz zakład kamieniarski to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, w którym wykonywane są nawet najbardziej skomplikowane projekty z naturalnego kamienia.

Specjalizujemy się w kamieniarstwie budowlanym. Utrzymujemy pozycję lidera w branży, ponieważ naszym Klientom oferujemy wyłącznie produkty i usługi najwyższej jakości.

Dzięki naszemu zaangażowaniu i nieustannej trosce o jak najwyższą jakość proponowanych rozwiązań, staliśmy się renomowanym Zakładem Kamieniarskim. Działamy na terenie całego Trójmiasta – Gdańska, Gdyni i Sopotu, miejscowości znajdujących się w jego pobliżu – Pruszcza Gdańskiego czy Tczewa, a także na terenie Kaszub, na przykład Żukowa.

Nasza lokalizacja to Gdańsk, ul. Łostowicka 28. Zadzwoń: 501 151 513 lub napisz: budowlanka@granitygdansk.pl.

Powiązane wpisy