Renowacja nagrobków: Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański, Tczew, pomorskie

Renowacja nagrobków: Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański, Tczew, pomorskie

Zajmujemy się renowacją nagrobków na cmentarzach znajdujących się na terenie Trójmiasta – Gdańska, Gdyni, Sopotu, ale także okolicznych miejscowości – Pruszcza Gdańskiego czy Tczewa. Dokładnie oceniamy stan nagrobków, identyfikujemy problemy i wdrażamy plan naprawczy.

Pęknięcia i inne uszkodzenia nagrobków

Z biegiem czasu nagrobki mogą być narażone na różne czynniki, które powodują ich niszczenie. Renowacja nagrobka to zaplanowane działania, które sprawiają, że nagrobek odzyskuje swój pierwotny stan i zostaje zabezpieczony przed dalszymi uszkodzeniami. 

Najczęściej uszkadzają się płyty nagrobne, napisy i inskrypcje, rzeźby i ornamenty, a także fundamenty i podstawa nagrobka. Na część niekorzystnych zmian w wyglądzie nagrobka nie mamy żadnego wpływu. Rozrastające się korzenie, prowadzące do uszkodzenia fundamentów, czy podnoszenie się wód gruntowych i osuwanie się ziemi, jest poza kontrolą. Można  jednak mieć wpływ na wybór Zakładu Kamieniarskiego, który doradzi najlepsze i przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych materiały na wykonanie nagrobka, jak również zajmie się jego wykonaniem. W Granity Gdańsk tworzeniem nagrobków zajmują się profesjonaliści z odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem. 

Proces renowacji nagrobków – jak to robimy? 

Dokładnie oceniamy stan nagrobka. Sprawdzamy, które elementy wymagają renowacji, a które jedynie konserwacji. Czyścimy i usuwamy zabrudzenia z nagrobka. Stosujemy specjalistyczne środki chemiczne, które nie uszkadzają struktury kamienia, oraz odpowiednie metody. Wypełniamy pęknięcia i ubytki z wykorzystaniem specjalnych, naprawczych mas, dopasowanych kolorem i strukturą do materiału, z którego pierwotnie był wykonany nagrobek. Odnawiamy napisy i inskrypcje, zabezpieczamy je specjalnymi środkami odpornymi na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Konserwujemy i impregnujemy. Przywracamy nagrobkom świetność, blask i kolor.

Właściwa renowacja, przeprowadzona przez specjalistów, chroni również wartość emocjonalną. Możemy także zaproponować nowe elementy dekoracyjne. 

Nie zwlekaj! Skontaktuj się z Nami! Nasza lokalizacja to Gdańsk, ul. Łostowicka 28. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. DZIAŁ NAGROBKÓW: +48 503 021 397, biuro@granitygdansk.pl.

Powiązane wpisy