Blaty kuchenne

Blaty z kamienia naturalnego, głównie z granitu, stały się popularne. Wnoszą do kuchni powiew elegancji, wyglądają ekskluzywnie i efektownie.

Dwa najpopularniejsze materiały to granit i marmur. Co do tego pierwszego, czyli granitu nie ma wątpliwości. Do kuchni nadaje się idealnie. Odporny na uderzenia, wodę, wysokie temperatury i środki chemiczne. Można na nim kroić, odstawiać gorące naczynia, a do wałkowania ciasta nadaje się idealnie. Natomiast marmur jest bardziej podatny na przebarwienia, dlatego należy go zaimpregnować odpowiednimi preparatami i stale o niego dbać. W niewielkim stopniu może również nasiąkać wodą, dlatego do kuchni najodpowiedniejsze będą blaty z granitu. 

Na szczęście blaty z kamienia naturalnego są odporne na trendy kuchenne i zawsze są na czasie, a końcowy efekt cieszy przez przez długie lata.

Jaki powinien być blat kuchenny?

Odpowiedni blat roboczy powinien być wytrzymały, funkcjonalny, a także dobrze się prezentować i komponować z resztą mebli. Szafki i szuflady mogą zdominować Twoją wymarzoną kuchnie wizualnie, ale to blaty będą zbierać ciosy codziennej aktywności. Blaty kuchenne produkowane są z wielu materiałów. Najbardziej popularne to blaty z kamienia naturalnego, które są najbardziej wytrwałe na codzienność ich użytkowania nieważne, czy mowa tu o gotowaniu, pieczeniu ciast, przyrządzaniu posiłków w ciągu dnia, czy odrabianiu lekcji, to blat będzie miejscem, na którym będą odbywały się te wszystkie czynności.

Gdzie powstają oferowane przez nas blaty kuchenne?


Wykonujemy blaty kuchenne na wymiar w naszym zakładzie kamieniarskim.
Oferujemy bardzo szeroką paletę kolorystyczną, co pozwala na ich idealne dopasowanie do wystroju oraz estetyki każdej kuchni.
Kolorystyka powierzchni roboczej powinna współgrać z innymi elementami obecnymi w pomieszczeniu.
Blat na wymiar może kontrastować z meblami warto jednak, aby jego barwa nawiązywała do wystroju kuchni.
Pozwoli to na stworzenie spójnego i estetycznego pomieszczenia oraz podkreślenie jego wiodącej kolorystyki.

Co należy określić przy zamawianiu blatu?

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS:
biuro@granitygdansk.pl
+48 501 151 513

Napisz do nas: