Granity Gdańsk: parapety z granitu, marmuru, konglomeratu

Granity Gdańsk: parapety z granitu, marmuru, konglomeratu

Parapety kamienne zewnętrzne i wewnętrzne spełniają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjnę. Wybór odpowiedniego materiału na ich wykonanie jest kluczowy dla trwałości, estetyki i funkcjonalności. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy nie tylko doradzą, ale i zrealizują dla Ciebie parapety najwyższej jakości, zapraszamy do kontaktu. Nasz obszar działania to przede wszystkim województwo pomorskie, Trójmiasto, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew czy Pruszcz Gdański.

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne, dosłownie, muszą być odpowiednio odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, promieniowanie UV oraz zmiany temperatury. Najczęściej wybieranymi parapetami zewnętrznymi są parapety z granitu. Granit jest jednym z najbardziej odpornych na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne kamieni naturalnych. Nie chłonie wilgoci, dlatego jest tak odpowiednim materiałem do zastosowania na zewnątrz. Dostępny jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Parapety z granitu można śmiało dopasować do każdego stylu architektonicznego. Natomiast parapety z marmuru dodają prestiżu. Marmur jest uniwersalny, ale mniej odporny od granitu, co może prowadzić do plam i uszkodzeń. 

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych, ale jednak powinny być estetyczne i trwałe. Dlatego wewnętrzne parapety z granitu również są świetnym rozwiązaniem. Śmiało można również zdecydować się na eleganckie parapety z marmuru, pamiętając jednak o tym, że marmur wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Można zdecydować się również na parapety z konglomeratu, które także mają swoje zalety. Parapety z konglomeratu są nieco tańsze od tych kamiennych i mogą być mniej odporne na wysokie temperatury.

Najlepsze parapety

W Granity Gdańsk kamieniarstwem zajmujemy się od wielu lat i możemy pochwalić się wieloma wspaniałymi realizacjami. Chętnie doradzamy najlepsze rozwiązania. Dbamy o każdy szczegół po to, by efekt końcowy nie tylko spełniał, ale i nawet przewyższał oczekiwania naszych Klientów. Zrealizujemy dla Ciebie najlepsze parapety! Skontaktuj się z Nami! Umożliwiamy Zakupy na raty.

DZIAŁ BUDOWLANY: 501 151 513, budowlanka@granitygdansk.pl

Nasza lokalizacja to Gdańsk, ul. Łostowicka 28. 

Powiązane wpisy